kullanıcı sözleşmesi - magazin sözlük
İlk olarak bu siteye girilen entryler bizim kontrolümüzden geçmediği için 18 yaşından küçüklere uygunsuz olabilir. Ha ama sonradan gördüğümüz uygunsuz entryleri’de hemen siliyoruz, gözün arkada kalmasın.

-- sözleşme değişiklikleri --
Siteye üye olurken bu kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş oluyorsun haberin olsun. Sonra gelip de ben okumadım, bu sözleşmeden haberim yoktu, ben istediğimi yaparım vb. demek yok : ) Bu arada biz bu kullanıcı sözleşmesini durumlara göre güncelleyebiliriz, ara sıra bi göz gezdir.

-- İşleyiş ve sorumluluklarınız --
En önemli kural: Aşağıdaki maddelere uymayan kullanıcıların entryleri uyarılarak (ya da uyarılmadan) düzenlenebilir, taşınabilir ya da silinebilirler. Eğer kullanıcılar hala sergiledikleri tutuma devam ederlerse süresiz olarak uzaklaştırılır.
Magazinsozluk.com’a üye olan tüm kullanıcılar entry girme ve başlık açma özgürlüklerine sahiptirler. (Çaylaklık döneminde sadece enry girilebilir.)
Magazinsozluk.com’da paylaşılan entrylerden sadece entry sahipleri sorumludurlar bu yüzden oluşturduğunuz içeriğin hukuka aykırı olmadığından emin olun. Site sahipleri ya da yetkililer bir yazarın yazdığı entry’den sorumlu tutulamazlar, her kullanıcı yazdığı entrylerin sorumluluğunu alır. Fakat yasal nedenlere bağlı oluşan durumlarda magazinsozluk.com yetkilileri bilgilendirildiği taktirde ilgili düzenleme yapılır. Hiçbir açıklama olmaksızın entryleri veri tabanında muhafaza etme, taşıma, düzenleme veya silme hakları magazinsozluk.com’a aittir.
Hesabınızın güvenliğine ilişkin tüm sorumluluk size aittir. şifrenizi kolay tahmin edilemeyecek şekilde oluşturmanızı ve üçüncü kişilerle paylaşmamanızı, üçüncü kişilere ait web sitelerine ve/veya mobil uygulamalara kullanıcı adı ve şifrenizi girmemenizi tavsiye ederiz.
Ayrımcılık yaratabilecek ve insanları ötekileştirecek ırkçı, cinsiyetçi, sınıfçı, homo/bi/trans fobik, siyasi içerikli tartışmalarda bulunmak kesinlikle yasaktır.
Magazin sözlük’te herkes birbirilerine saygılı olmak zorundadır. Özel mesajlaşma sistemi dahil her yerde saygı öncelikli olmalıdır. Böyle bir tutumla karşılaşan kullanıcılarımız şikayet bölümünden bize iletebilirler.
Avatar veya profil kapak resminde kullanılan resimler, fotoğraflar herhangi bir şekilde tahrik edici, hakaret içeren, belirli bir kitleyi hedef alan unsur içermemelidir.
Bir başkasına ait kişisel bilgileri (adres, telefon numarası, hesap bilgileri vb.) kullanmak ya da sözlük aracılığı ile paylaşmak kesinlikle yasaktır.
Magazinsozluk.com’a üye olurken tüm bilgilerin bir veri tabanında saklanacağını kabul ediyorsunuzdur. Kullanıcıların izinleri dışında bu bilgilerin üçüncü şahıslara dağıtımı olmayacaktır. Magazin sözlük bu bilgilerinizin güvenliği için elinden gelen özeni göstermektedir ancak magazin sözlük’ün özen yükümlülüğünden başka yükümlülüğü yoktur. Barındırma hizmeti ve benzeri hizmet veren firmaların güvenliği sağlayamaması veya Magazinsozluk.com’ a veya veri tabanına yasadışı yapılacak herhangi bir saldırıda ele geçirilebilecek kullanıcı bilgileri magazinsozluk.com sorumluluğunda değildir.

-- Telif --
Magazin sözlük’te yayınladığınız içeriklerin bütün telif hakları sizlere aittir. ancak magazin sözlük'te yayında olan içeriklerinizi internet üzerinde başka bir sitede daha yayınlamanız halinde magazin sözlük’e aktif link vermeniz gerekmektedir.
telif hakları size ait olmakla birlikte, magazin sözlük’te yayınladığınız tüm içerik için magazin sözlük’e çoğaltma, kopyalama, işleme ve basılı ortam, radyo-televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayın yapan kuruluşlar vasıtasıyla veya internet ve sair dijital iletim şekilleri de dahil olmak üzere işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlar ve sair her türlü araçla yayınlama hakları dahil olmak ancak bunlarla kısıtlı kalmamak kaydıyla tüm mali haklarını hiçbir coğrafi sınırlama olmaksızın, süresiz ve bedelsiz kullanma hakkı(lisans) vermektesiniz.
Oluşturduğunuz içerikler magazin sözlük’te yayında olduğu sürece magazin sözlük bu içerikleri bütün sosyal medya hesaplarında ve uygun gördüğü bütün ortamlarda ticari amaçla kullanma hakkına sahiptir. Bunu engellemek için entrylerinizi silebilirsiniz veya ya da magazin sözlük hesabınızı kaptabilirsiniz fakat bu eylemler size telif ücreti talep etme veya benzeri bir hak vermeyeceklerdir.